YES Yabancı Dil Eğitim Kursu Rusça Eğitim Seviyeleri

Yes Dil Kursun’da Rusça Eğitimi’nde 6 kurluk bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Her seviye 140 ders saatinden oluşmaktadır. Eğitimler tercih edilen programın yoğunluğuna göre 20 – 25 hafta sürmektedir. Yes Dil Kursun’da öğretmen odaklı değil, öğrenci odaklı “İletişimsel Dil Öğretim Metodu” uygulanmaktadır. Yes Dil Kursun’da Rusça eğitimleri anadili Rusça olan eğitmenler tarafından verilmektedir. Verilen eğitimlerin amacı öğrencinin dört dil becerisini (dinleme, okuma, konuşma ve yazma) geliştirmektir.

 

Program Seçenekleri

 

1A1 140 Saat

Alfabe, 300 yeni kelime ve temel gramerin öğrenimi. Bitirdiğinizde güncel hayatta karşılaştığınız konularda rusça konuşmayı öğrenmiş olacaksınız. Basit sorular sorabilir ve cevap verebilirsiniz, yani dialoglar kurabilirsiniz.Ailenizle ve yakın çevrenizle ilgili tanıdık sözcükleri ve çok temel kalıpları yavaş ve net konuşulduğunda anlayabilirsiniz.Tüm kitap yazılarını okuyabilir ve basit tümceleri anlayabilirsiniz.

2A2 140 Saat

Yavaş yavaş zamanları, cümle ve fiil yapısını, 300’den fazla yeni kelime öğreneceksiniz. Rusça konuşmada kulak alışkanlığı edinecek, öğretmen tarafından sorulan sorulara kısa sürede karşılık verme ve karşı sorular sorma yeteneğine kavuşmuş olacaksınız.Sizi doğrudan ilgilendiren konularla ilişkili kalıpları ve çok sık kullanılan sözcükleri anlayabilirsiniz. (Örneğin; en temel kişisel ve ailevi bilgiler, alışveriş, yerel çevre, meslek) Kısa, net, basit ileti ve duyurulardaki temel düşünceyi kavrayabilirsiniz.

3B1 140 Saat

Temel düzeyde cümle ve fiil yapılarının iyi düzeyde bilinmesi, fiil türlerinin ve zamanların kullanımı ekli ve eksiz hareket fiillerinin kullanımı ve yer – mekan kapsamındaki ifadeler olağan olacaktır. Sizin konuşmanızda artık zarflar, zamirler, sıfatlar, ortaçlar ve ulaçlar yer alacaktır.Dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken ortaya çıkabilecek birçok durumla başa çıkabilirsiniz. Bildik, ilgi alanınıza giren ya da günlük yaşamla ilgili (örneğin; aile, hobi, iş, yolculuk ve güncel olaylar) konularda hazırlık yapmadan konuşmalara katılabilirsiniz.İş, okul, boş zaman vb. ortamlarda sürekli karşılaşılan bildik konulardaki, standart konuşmanın ana hatlarını anlayabilirsiniz.

4B2 140 Saat

Rusçayı anadili olarak konuşan kişilerle anlaşmayı mümkün kılacak bir akıcılık ve doğallıkla iletişim kurabilir, bildik konulardaki tartışmalarda, kendi görüşlerinizi açıklayıp etkin bir rol oynayabilirsiniz. Güncel bir konu olması koşuluyla uzun konuşma ve sunumları anlayabilir, karmaşık tümcelerle yapılan tartışmaları takip edebilirsiniz. Televizyon haberlerini ve güncel olaylara ilişkin programların ve standart dilin kullanıldığı filmlerin çoğunu anlayabilirsiniz.

5C1 140 Saat

Bu düzeyde üst düzeyde gramer bilgisine sahip oluyorsunuz.Kullanacağınız sözcükleri çok fazla aramaksızın, kendinizi akıcı ve doğal bir biçimde ifade edebilirsiniz. Dili, toplumsal ve mesleki amaçlar için esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir, düşünce ve fikirlerinizi açık bir ifadeyle dile getirebilir ve karşınızdakilerin konuşmalarıyla ilişkilendirebilirsiniz.Bu aşamada ayrıca “toplumsal” alanda işlenmektedir.

6C2 140 Saat

Hiç zorlanmadan her türlü konuşma ya da tartışmaya katılabilir; deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirsiniz. Kendinizi akıcı bir şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin ve doğru bir biçimde vurgulayabilirsiniz. Bir sorunla karşılaşırsanız, geriye dönüp, karşınızdaki insanların fark etmelerine fırsat vermeyecek bir ustalıkla ifadelerini yeniden yapılandırabilirsiniz.

Rusça kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; Antalya Merkez Şubemizden ulaşabilirsiniz.