Antalya’da İlk ve Tek İtalyanca Kursu

İtalyanca iletişime geçmek, hiç bu kadar zevkli olmamıştı!

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinde, İtalyanca dünyaca kabul görmüş eğitim metodlarıyla yediden yetmişe herkese öğretilmektedir. Kursiyerler, 4 dil becerisini de (dinleme, konuşma, okuma, yazma) geliştirme ve etkin kullanma şansına sahip olurlar.

‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum.’ en çok duyulan serzeniştir; bu nedenle YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinin temel amacı, iletişim kurabiliyor olmanızı sağlamaktadır. Kitap seçimi, öğretmen seçimi ve eğitim sistemi bu sorununuza çözüm olarak belirlenmiştir. Eğitim sistemi; gramerin araç, iletişim kurmanın amaç olduğu ilkesine dayanır, bundan hareketle hedef; dili öğrenmeniz değil, kullanabilmenizdir. İngilizceniz soru sorabildiğiniz kadardır. Eğitim sürecinde seri soru sorabileceğiniz ve dile hakim olabileceğiniz seviyeye gelmeniz sağlanır.

Program Seçenekleri

 

YES İtalyanca Eğitmen Kadrosu

YES Yabancı Dil Eğitim Merkezi eğitmen kadrosu, İtalyanca ilgili bölümden mezun; dinleme, konuşma, okuma, yazma becerilerini etkin kullanan, çağdaş eğitim – öğretim yöntemlerini bilen ve en etkin şekilde kullanan uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Tüm eğitmenler, YES Yabancı Dil Eğitim Merkezinin bünyesindeki hizmet içi eğitimleri aktif olarak takip edip eğitim – öğretim performanslarını en üst seviyede tutmaktadır.

Ders Programları

Ders gün ve saatleri tamamen kursiyerlerin tercihi doğrultusunda, hafta içi ya da hafta sonu, sabah ya da akşam aşağıdaki ders programlarına göre belirlenir. Her ders 45 dakikadan oluşur, kursiyerler haftada üç gün – dokuz saat veya haftada iki gün – sekiz saat eğitim alırlar. Bir seviye toplam 104 ana ders saatinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra kursiyerler; konuşma, kelime, video ve oyun kulüplerine ek bir ücret ödemeden katılabilirler. Ders program çizelgesini aşağıda görebilirsiniz.

Program Seçenekleri

1Ekonomik Eğitim Paketi – 1 seviye

Genel İtalyanca programları, İtalyancaya yeni başlayan veya İtalyancasını geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyer, kendisine uygun zaman dilimine göre; seviye tespit sınavı neticesine uygun bir seviye kayıt yaptırır.

2Özel Ders İtalyanca Eğitim Programı

Birebir İtalyanca eğitim programı, İtalyancaya yeni başlayan veya İtalyancasını geliştirmek isteyen; fakat ders gün ve saatleri çalışma sistemine uymayan, zaman kısıtlaması olan veya aksine hızlı bir eğitim programı isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyerin seviyesi belirlenir ve tamamen kursiyere uygun gün – saatler belirlenir. YES for You İtalyanca eğitim programında kursiyer haftada iki gün üçer ders saati eğitim alır. Bir seviye toplam 48 saatten oluşur ve iki ayda tamamlanır. Bu program tamamen kursiyer merkezli geliştirildiği üzere, kursiyer dilerse haftada üç gün üçer saat eğitim alarak bu süreci kısaltabilir.